Asset 3iconsDotsdownload131iconsknive-forkK_gridiconstag
Lähi/Monimuotokoulutus

Johtamiskoulutusohjelma K-ryhmän huippukauppiaille. Tämän todella loistavat palautteet saaneen ohjelman avulla kehität oman kauppasi huippukuntoon asiantuntijoiden avustuksella. Saat työvälineitä niin ihmisten johtamiseen kuin kaupan liiketoiminnan ja menestyksen varmistamiseen.

Tavoite

Kaupan ala on murroksessa. Digitalisaatio ja ostokäyttäytymisen muutokset haastavat perinteisen kaupan toimintamalleja ja rakennetta. Asiakkaiden odotuksiin on vastattava kehittämällä No channels -toimintamallia ja varmistettava, että asiakas saa hyvän asiakaskokemuksen teki hän ostoksensa missä ja milloin tahansa.

Digiosaaminen, asiakastiedon parempi hyödyntäminen, osaava ja palvelualtis henkilöstö sekä hyvä johtaminen ovat avainasemassa luotaessa kaupan tulevaisuuden menestystekijöitä.

Jyväskylän yliopiston kauppakorkeakoulun Menestyksen Tekijät -ohjelmassa pureudutaan näihin tulevaisuuden haasteisiin ja mahdollisuuksiin yhdessä eri toimialojen kauppiaiden ja ohjelman asiantuntijoiden kanssa. Halutessasi voit jatkaa ohjelmasta Executive MBA -opintoihin. Tule mukaan!


Kohderyhmä

K-ryhmän kauppiaat


Koulutuksen kesto

noin 8 kuukautta


Aikataulu ja sijainti
Kaupan tulevaisuus ja digitalisaatio 23.-24.10.2018
Asiakas 20.-21.11.2018
Palvelukulttuuri 11.-12.12.2018
Henkilökohtainen tehokkuus 17.-18.1.2019
Sitouttava johtaminen 20.-21.2.2019
Kansainvälinen opintojakso 1.-6.4.2019

Pääsisältö ja toteutustapa

Ohjelman esite tarkempine tietoineen:

Menestyksen Tekijät 2018_Esite.pdf 

Työmuodot
Opinnot muodostuvat viidestä lähiopetusjaksosta (5 x 2 pv), niihin liittyvistä etukäteis- ja teemakohtaisista tehtävistä sekä oppimispäiväkirjatyöskentelystä.

Ohjelmaan kuuluu lisäksi oman kaupan kehittämishanke. Ohjelman työskentelytapa on prosessinomainen ja vuorovaikutteinen.

Koulutuksessa hyödynnetään monimuoto-opetuksen menetelmiä. Osallistujien käytössä on verkko-oppimisympäristö, joka tukee oppimista ja mahdollistaa aktiivisen vuorovaikutuksen lähijaksojen välillä.

Hinta
Koulutusohjelman hinta on 6 500 € + alv 24 % /henkilö.

Hintaan sisältyvät seminaarijaksot ja –materiaalit, palaute oppimistehtävistä ja kehittämishankkeen ohjaus. Hintaan ei sisälly ohjelman lukemiston kirjat eivätkä mahdolliset matka- ja majoituskulut.

Kv-jakson hinta on 1500 € + alv 24 %/henkilö.

Matka- ja majoituskulut eivät kuulu hintaan.

Koulutusohjelman laajuus on 18 opintopistettä ja kv-jakson laajuus 3 opintopistettä.

Suoritukset hyväksytään täysimääräisenä Avance-johtamiskoulutuksen Executive MBA-ohjelmaan, joka on laajuudeltaan 100 opintopistettä.

Lisätiedot
Sirpa Koponen
koulutusohjelman johtaja
puh. 040 836 8841
sirpa.koponen@jyu.fi

Ilmoittautumiset
Pirjo Kostiainen
puh. 050387 5779
pirjo.kostiainen@kesko.fi